Innovatív iskolák fejlesztése

TÁMOP 3.1.4 - Innovatív iskolák fejlesztése c. konstrukcióban nyertes pályázat. A Pályázatot benyújtó (Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola) 39 612 393 Ft összegű, vissza nem térítendő támogatásra jogosult, melyet köteles a Pályázatban meghatározott projekt végrehajtására fordítani.

Az „Innovatív Iskola” pályázat keretin belül új programok indultak iskolánkban. Több osztályunk jutott el erdei iskolába; a felső tagozatosok megismerkedhettek a média korszerű  használatával. A mindennapos testnevelés foglalkozásokon számukra új mozgásformákat és eszközöket is megismertek: pl. trambulin, floorball, modern és népi táncok. Nyelvi táborokat, nyelvi témaheteket, egészségnapokat, elsősegélynyújtó tanfolyamot szerveztünk. A programokon keresztül is erősödtek a civil és egyéb szervezetekkel a kapcsolataink pl. a rendőrséggel, a mentőszolgálattal, az Erdei Iskola Egyesülettel, a Máltai Szeretetszolgálat pécsi segítőivel, a Khetanipe Egyesülettel, a budapesti Manna Kulturális Egyesülettel.

 

Felzárkózik a keleti városrész  (Pécsma)