Június 2021

Trianoni Triatlon

Trianoni Triatlon (A Határtalanul program előkészítése)

Iskolánk tanulóival 2019. szeptember 6-án Siklóson voltunk a Határtalanul programhoz kapcsolódó "Trianoni triatlon" projektnapon.

A Határtalan program előkészítéseként  a siklósi Szent Imre Katolikus Általános Iskola hetedikeseivel közösen részt vettek a Trianoni Triatlon programon Siklóson. Az egész napos rendezvény során Egy várkörüli akadályfutás feladatait oldották meg, kerékpárra szállva templomtól templomig ismerkedhettek a magyar egyházakkal és a történelem jelentős eseményeivel, végül a siklósi fürdőben játékos vízhez kapcsolódó feladatokkal zártuk a napot.
A diákok ízelítőt kaptak a nap folyamán a bejárandó útvonal jellegzetességeiből, nevezetességeiről, megtanulták a vízvizsgálati módszereket összehasonlítva a harkányi és siklósi termálvíz tulajdonságait, melyhez az út során még a Herkulesfürdői termálvíz adatok társulnak. Illetve a közös program alatt ismeretségek, barátságok köttettek, ezek a közös utazás jó hangulatát elősegítik.
Így még nagyobb izgalommal várjuk a barátokkal közös utazást!

Vajtáné Boros Éva
a program szervezője