Május 2022

"Jóval tölti be az életemet" - József és testvérei

A 2022-es év első Jóval tölti be az életemet program témája egy bibliai történet volt:

József és testvérei

A gyerekek érdeklődve hallgatták meg a történetet. Nagyon örültünk, hogy annak ellenére, hogy a szöveg hosszú és itt-ott nehezebben érthető volt nem kellett fegyelmezni! Megbeszéltük a nem ismert kifejezéseket, ezután megismerkedtünk Sir Andrew Lloyd Webber által megírt: József és a színes szélesvásznú álomkabát musicalból József dalát. Ezután a már megszokott kvíz kérdések következtek, melyekre záporoztak a helyes megoldások. A játékos feladatok megoldásához újra vegyes csapatokat alakítottunk, így sportos csapatvetélkedő alakult ki. József története adta az alapot az, ügyességet, kitartást igénylő vidám játékok. Jó volt látni, ahogy buzdítják egymást a gyerekek, a nagyobbak segítik a kicsiket. Felváltva találták meg a szókereső megoldásait, és szaladtak az interaktív táblához, sorra fejtették meg a rejtvényeket és „szőttek” színes álomkabátot a legkisebbek. Nagyon jól éreztük magunkat ezen a délutánon!

Köszönöm azoknak a kollegáimnak, akik segítettek a program megvalósításában és lebonyolításában! Külön köszönöm Fazekas Anó néninek a fantasztikus sportvetélkedő feladatait!

Tóthné Lehoczki Zsuzsa

projektvezető