Október 2021

Szeptember 30. - A népmese napja

„A mese azért örök, mert a közönsége is örök. Amíg gyerekek vannak, addig mese is lesz, és a gyerekek sem változnak lényegesen, alapállásuk örök. Mert mi a gyerek viszonya a világhoz? Meg akarja ismerni, és meg akarja hódítani, és ebben segít többek között a mese is.”   (Csukás István)

Szeptember utolsó napjàn Benedek Elek születésnapján tartjuk minden évben a Népmese napját. Az idei tanévben 3 mesét olvastunk fel az alsós tanulóink számàra, akik nagy érdeklődéssel figyelték a meséket.