Június 2021

"Jóval tölti be az életed" 6. projekt

A „Jóval tölti be az életemet” projekt májusi témája a Pünkösdi ünnepkör volt.

A gyerekek a szokott módon megismerték az ünnep egyházi vonatkozását, jelentőségét, majd a hozzá kapcsolódó népszokásokat is. Ezt a megszokott kvíz kérdés játék követte, ahol örömmel láttuk, hogy a legkisebbek is nagyon figyeltek, ügyesen válaszoltak! A népi hagyományokat követve pünkösdi királyt és királynét választottunk, mindenkinek „kemény” próbát kellett kiállnia, bizonyítva, hogy ő a legrátermettebb, hogy elnyerje a koronát. Jelképesen májusfát is állítottunk- ami a tánchoz használt seprű volt- ezt a program végén kitáncoltuk. Nemcsak az erőnket, a tudásunkat is próbára tettük, rejtvények formájában, majd papírból galambot készítettünk.

Köszönöm a programban segítő kolleganőimnek a munkát, Ano néninek az erőpróba, Niki néninek a tánc levezetését!

Tóthné Lehoczki Zsuzsa

projekt vezető