Május 2021

"Jóval tölti be az életed" 5. projekt

A „Jóval tölti be az életed” projekt februári programja a farsang jegyében telt.

A gyerekek megismerték a jelenlegi farsangi szokások gyökereit, átalakulását a keresztény kultúrkörben. Ennek az időszaknak az egyházi ünnepeit. Majd a farsangi hagyományokat a magyar népi kultúrában és a világ kiemelkedő híres farsangi ünnepeit, szokásait. Majd szűkebb hazánk Baranya megye világörökségi programjával a Mohácsi Busójárás történetével, hagyományaival, szereplőivel ismerkedtünk meg.

Kvízkérdésekkel zártuk a programnak ezt a részét.

Niki néni segítségével két kis diákunk belebújhatott eredeti sokac viseletbe. Zolikából csodás „sokaclányt” varázsoltunk pillanatok alatt.

Kézműves program keretében a lányok csinos álarcot, a fiúk busó maszkot készíthettek, díszíthettek.

Majd vidám fánkevő versenyt rendeztünk, a feladatot nehezítette, hogy a gyerekek kezeiket hátra kulcsolva fogyasztották el a finom, farsangi csemegét.

Táncházzal zártuk programunkat.

Köszönöm minden kollegámnak, hogy segítségükkel megvalósíthattuk vidám programunkat!

Tóthné Lehoczki Zsuzsa