Október 2021

Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért

Iskolánk is csatlakozott az egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért kezdeményhez.
A tanulók és a pedagógusok a rózsafüzér alakjàban álltak fel és imàdkoztak együtt. 🙏 Köszönjük Dani Zsófia hitoktatónknak a szervezést!

Óvodánk is csatlakozott az Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért mozgalomhoz. A gyerekek elkészítették a saját rózsafüzérüket, majd közös imádságon vettünk részt az óvoda dolgozóival és a gyerekekkel.

Vendégünk dr. Orsós Anna

A mai nap vendégünk volt dr. Orsós Anna a PTE BTK egyetemi docense, aki egy rövid beszélgetés után megtanított kórusunknak egy cigány népdalt. A gyerekek nagyon élvezték a tanulást.
Köszönjük, hogy időt szakított ránk és eljött hozzánk!

Megemlékezés - Október 6.

Az 1848-49-es szabadságharc leverését követő véres megtorlások tetőpontjaként, 1849. október 6-án végezték ki az aradi vértanúkként ismert tizenhárom honvédtisztet és Batthyány Lajost, az első független, felelős magyar kormány miniszterelnökét. Hőseink előtti tiszteletadásként az idei évben is megemlékezést tartottunk. Batthyány Lajos miniszterelnök és a 13 honvédtábornok, Aulich Lajos, Damjanich János, Knézich Károly, Láhner György, Leiningen-Westerburg Károly, Nagysándor József, Pöltenberg Ernő, Török Ignác, Vécsey Károly, Dessewffy Arisztid, Kiss Ernő, Schweidel József és Lázár Vilmos neve elhangzásakor arcképeiket mutatták fel a gyerekek. Az ünnepi műsort az 6. osztályos diákok adták elő Szivósné Bogdán Renáta Babett, Reni néni felkészítésében.

Szeptember 30. - A népmese napja

„A mese azért örök, mert a közönsége is örök. Amíg gyerekek vannak, addig mese is lesz, és a gyerekek sem változnak lényegesen, alapállásuk örök. Mert mi a gyerek viszonya a világhoz? Meg akarja ismerni, és meg akarja hódítani, és ebben segít többek között a mese is.”   (Csukás István)

Szeptember utolsó napjàn Benedek Elek születésnapján tartjuk minden évben a Népmese napját. Az idei tanévben 3 mesét olvastunk fel az alsós tanulóink számàra, akik nagy érdeklődéssel figyelték a meséket.

Egy bringás délután

A kerékpározás számos pozitív egészségügyi hatást gyakorol a szervezetre, kiválóan edzi a szív- és vérkeringési rendszert. A kerékpározás által tehetünk környezetünk megóvásáért, hiszen nem szennyezzük tovább a levegőt. Többek között erről is mesélt Vén Dániel, Országos Downhill Bajnok (6.helyezés).
Dániel mutatott néhány trükköt, mint például: manual (hátsó keréken való gurulás), nose manual (első keréken való gurulás), bunny (felugrás), lépcsőn való leugratás, lépcsőn való feltekerés. A kerékpározást Dániel 15 éve gyakorolja, külföldi versenyeken is rajtolt. Fontos, hogy sok gyakorlás eredményeként juthatunk egyre magasabb szintre, ehhez rengeteg kitartás kell.
Köszönjük az élményt, remélhetőleg lesz még ilyen alkalom.
Kellemes bringázást kívánunk!