Július 2020

Keress minket a Facebookon is!

Gyerekek és kutyák

Az óvodában is és az iskolában is megjelentek a négylábú segítők. A kutyaterápiás foglalkozás figyelmet igényel a gyerekek részéről, de nem direkt módon. Szinte észre sem veszik, hogy feladatokat teljesítenek, mert a kutya jelenléte örömteli érzelmeket vált ki belőlük. A fejlődés pedig nagyon látványos, már két-három alkalomnak is pozitív hatása van.

A kutya minden gyerekre ösztönzőleg hat, elősegíti a kapcsolatfelvételt és a kooperációt, fejlődik a gyermek mozgáskoordinációja és nyelvi kifejezőkészsége is.

-Lakos Judit gyógypedagógus