Látogatás Kutasra

2014. november 3-án, hétfőn ellátogattunk a Somogy megyei Kutas településre a testvériskolánkhoz.  Előzőleg már foglalkoztunk az ország ezen részével, a Tudásközpontban ki is jegyzeteltünk adatokat erről a vidékről és a szakmai találkozókon is informálódtunk a neten. Reggel különjáratú busszal indultunk a kb. 1,5 órás útra. A kutasi iskolában nagyon kedvesen fogadtak minket, a könyvtárukban egy kis megvendégelés után a 8. osztályos gyerekek és Józsi bácsi, a történelem szakos tanár úr bemutatták a települést és az iskola történetét, majd gyalogosan is végigjártuk a falut és az iskolát. Nagyon szépen felújított épületben tanulhatnak. Ezek után egy barátságos focimeccset játszottunk a kutasi iskola csapatával. Az eredmény 15 : 3 lett a mi javunkra. Dél körül Kisbajomban ebédeltünk az erdei iskolában. Ebéd után vegyes csapatokat alkotva közös programokon vettünk részt a kutasi gyerekekkel. Nagyon érdekes volt a lovaskocsikázás, a kézműveskedés, a skanzen megtekintése. Feladatokat is kaptunk: totót kellett kitölteni és fényképeket felismerni. Igazán jól éreztük magunkat, reméljük mi is viszonozhatjuk a kedvességüket, ha ők jönnek hozzánk.

Berecz Tamás és Orsós Balázs 8.osztály