Lelki nap a diákoknak

2017. december 20-án a Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskolában a diákoknak tartottunk lelki napot. Az alsósoknak és a felsősöknek külön tartottunk foglalkozásokat. Az UCCU Alapítvány fiataljai korcsoportonként foglalkoztatták a gyerekeket. Az alsósok ezenkívül forgórendszerben keresztény tartalmú társasjátékokat próbáltak ki, karácsonyi kézműves dolgokat készíthettek, sportolás keretében építették a jellemüket, valamint életkorukhoz illő zenés, táncos foglalkozással dicsőítették az Istent. A felső tagozat megtekintette a névadónkról szóló, Legyetek jók, ha tudtok c. filmet, majd ezután az 5-6-7-8. osztállyal is forgószínpad szerűen, az alsósokéhoz hasonló foglalkozásokkal próbáltunk az ünnep előtt megállni és kicsit elmélyülni. Összességében nagyon jól sikerült napot tudhattunk magunk mögött.