„Egymillió csillag a szegényekért”

A régiek úgy tartották: valahányszor lehull egy csillag, meghal valaki a Földön.

És valahányszor fellobban egy csillag fénye, szeretet gyúl egy emberi szívben…

Ezt a fényt hivatott jelképezni ez a kis gyertya.

És minden egyes gyertya a Karitász kiáltása az elesettekért, az idősekért, a betegekért, a rászorultakért. 

Az Egymillió csillag a szegényekért akció 1998-ban Franciaországból indult el Európában. 1999 karácsonyán elsőként Spanyolország, Németország és Svájc csatlakozott a kiemelkedő programhoz. A Caritas Europa 2005-től, a Caritas Internationalis 2006-tól hazánk pedig 2008-tól vesz részt önállóan ezen szolidaritás-akcióban. Az „egymillió csillag” akcióban ma már 15 ország vesz részt. Az akció célja világszerte közös: az összetartozás szellemének, az emberi szolidaritás érzésének erősítése, figyelemfelhívás a társadalom peremére szorultak felé.

2017. December 10., vasárnap - ORSZÁGOS ZÁRÓ RENDEZVÉNY

Ünnepi műsor Udvardy György megyéspüspök, Écsy Gábor országos igazgató és Besenczi Zsolt egyházmegyei karitász igazgató részvételével. Közreműködnek a Néri Szent Fülöp Iskola tanulói.