Máriagyűdi kerékpáros zarándoklat

Iskolánk idén először lehetőséget biztosított tanulóinknak a Máriagyűdi Zarándoklaton a részvételre gyalog és biciklivel. Kerékpárosainkkal szombat reggel már nyolckor a Kertvárosi templom előtti gyülekezőhelyre értünk. A Néri Szent Fülöpből 17-en indultunk neki bátor vállalkozóként két keréken a zarándoklatnak. Zömében felsős fiúk, de akadt köztük alsós is. A hivatalos menethez csatlakozva már 44-en voltunk. Az egy órás várakozás alatt a diákok próbálgatták a kerékpárokat, illetve kollégámmal Rós Gáborral beállítottuk a tanulók méretére a járgányokat. Tanulóink többségének nincs saját kerékpárja, így nem bántuk, hogy maradt egy kis idő felmérni a tudásukat egy ilyen hosszú út előtt. 9-kor vágtunk neki az útnak.Az időjárásra nem lehetett panasz. Ragyogó napsütés kísért végig minket. Hol bicikliúton, hol pedig közúton haladva, egymásra figyelve tekertünk. Görcsöny előtt megküzdöttünk a legnagyobb emelkedőkkel is. Kolléganőm, Vajtáné Boros Éva mint a zarándoklat iskolai szervezője hol előre sietett, hol lemaradt, hogy a tanulóknak segíteni tudjon, de mi mindannyian, türelemmel és aggódva kísértük a kisebbeket. Sok segítséget kaptunk zarándoktársainktól is, akik kérés nélkül segítették a kisebbek feljutását. Ócsárdon a horgásztónál pihentünk és jóízűt falatoztunk, majd eztán folytattuk utunkat. Harkány előtt délben megálltunk és együtt elmondtuk az Úrangyalát. Ezt kővetően keresztülmentünk a városon és végül egy dimbes-dombos rövidítésen érkeztünk meg Máriagyűdre. Ekkor már délután egy óra felé járt az idő. Mindannyian félre toltuk a kerékpárjainkat és kerestük az árnyékos helyeket, ahol kipihenhetjük az út fáradalmait. Hamarosan megérkeztek a gyalogos zarándokokkal kolléganőink is Kókay Imréné, és Fazekas Éva. Közös ebéd után, pedig mindannyian részt vettünk az ünnepi szentmisén. Kerékpárjainkat kollégám autója, minket pedig egy kisbusz szállított haza. Hazafelé nem csak a gyerekeken rajtunk is látszódtak a jóízű fáradtság jelei. Az ide zarándoklat közösségi élménye tanulóinkban mély nyomot hagyott, az iskolába egész héten erről meséltek társaiknak, akik hozzájuk hasonlóan már a jövő évi zarándoklatra készülnek nagy buzgalommal. Reméljük, lesz rá lehetőségünk, hogy jövőre még több diákkal részt vegyünk ezen az eseményen.                           

                                               Novák Balázs