Január 2020

Keress minket a Facebookon is!

Adakozás

A Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola és Óvoda tantestülete, az itt tanuló diákok csatlakoztak a Nevetnikék Alapítvány adománygyűjtéséhez, amely   kórházban lévő gyermekek részére készülő interaktív mesefal létrehozására hívja fel a figyelmet. A Pécsi Gyermekklinikán már létrejött az interaktív mesefal, 2019  telén a szigetvári kórház gyerekosztályának folyosójára gyűjt az alapítvány.

A Nevetnikék Alapítvány élményprogramokat kínál a kórházban lévő beteg gyerekek részére. Céluk, a kórházban fekvő beteg gyermekek gyógyulásának   elősegítése. Önkénteseik rendszeresen kézműves, bábos, zenés, társasjátékos foglalkozásokat tartanak az osztályokon, oldva ezzel a feszültségeket, felszárítva a könnyeket, és megtornáztatva a rekeszizmokat. Mesefalfestő programukkal pedig környezetüket varázsolják barátságosabbá.

A tantestület tagjai fontosnak tartják az önkéntesség, az adakozás, a társadalmi szerepvállalás gyakorlását, így egyértelmű volt, hogy a tanulókat is bevonják a kezdeményezésbe. A gyerekek mindennap segítenek egy nyalóka, egy szelet csoki árával, amely számukra is egy tanulási folyamat. Minden alkalommal büszkén mesélik, hogy dobtak a gyűjtőbe és milyen jó érzés segíteni.

Kampányunk során reméljük minél több iskola csatlakozik hozzánk és közös erővel összefogva segíthetünk, hogy a beteg gyerekek vidámabban töltsék a kórházban benn töltött időt.

Online is lehet adakozni a következő linken keresztül: https://adjukossze.hu/szervezet/nevetnikek-alapitvany-16520

Köszönjük a segítséged!