November 2019

Keress minket a Facebookon is!

Játék határok nélkül!

2019. október 24-én a Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola és Óvoda látta vendégül a Pécsi Egyházmegye Iskolásait egy jó hangulatú délutánon.
A Játék határok nélkül vetélkedőnek nem a versengés volt a legfőbb célja, hanem az együttműködés. A résztvevő 8 fős felsős csapatok olyan feladatokat oldottak meg, melyek közben bővültek ismereteik, megmutatkozott együttműködési képességük mindezt a játék öröme fűszerezte. A program témája az együttműködés, fenntarthatóság, a szomszédos országok, jellegzetességei, helyünk a Kárpát medencében volt. A diákok többek között megkóstolhatták a szomszédos országok hagyományos ételeit, melyet a Néris diákok készítettek el. Megtapasztalták a helyi termék, idény zöldség, gyümölcs fogyasztásának ökológiai jelentőségét, a hitélet által kínált közösség, együttműködés lehetőségeit, illetve mókás mozgásos feladatokkal az egymásrautaltság érzését, az összefogás jelentőségét.
A hangsúly a játékon, az összefogás erején, illetve a mindenki jó valamiben elven volt.

Vajtáné Boros Éva
szervező