Október 2019

Versmondó verseny

József Attila születésének évfordulója (április 11.) egyben a magyar költészet napja. Ennek alkalmából idén másodszorra rendeztük meg iskolánkban a házi szavalóversenyünket elsőtől nyolcadik osztályig. A 19 (16 alsós és 3 felsős) jelentkező osztályfőnökük, illetve magyartanáruk segítségével kiválasztott egy számára tetsző magyar verset, amelyből felkészült. Nagyon színes volt a versek felhozatala: kortárs és klasszikus költők versei egyaránt elhangzottak az április 15-én megrendezett versenyen. Volt, ami komolyabb témát boncolt fel, de a legtöbb vers gyermekközpontú és vidám költemény volt. A szavalókat négytagú zsűrink pontozta különböző szempontok alapján. A zsűrinek két pedagógusunk mellett tagja volt két nyolcadikos tanulónk is. A díjazás három korcsoportban történt: az első-második, illetve harmadik-negyedik korcsoportból 3-3 helyezett lett. Az ötödik-hatodik korcsoportból az alacsony létszám miatt egy helyezettet választott ki zsűri. A helyezetteknek egy oklevél és egy kisebb ajándék volt a jutalmuk, a többi résztvevő emléklapot kapott és egy-egy csokiszeletet A résztvevő gyermekek nagyon jól érezték magukat a versmondó versenyen. Reméljük, jövőre még több jelentkezővel bővül a kör!