Március 2021

„Jóval tölti be az életed” 3. projekt

Decemberi projektünk 2020. 12. 16- án Jézus születésének történetére épült.

A hagyományokhoz híven a gyerekek megismerték a Képes gyerekbiblia szövegét, majd kis jutalmakért kvízkérdésekre válaszoltak. Fontos volt, a megbeszélt szabályok betartása, így aki türelmetlenül bekiabált nem kapott lehetőséget.

Ezután az összes jelenlévő alsó tagozatos gyerekkel a tornaterembe vonultunk, ahol Ano néni véletlenszerűen ( színeket húztak a gyerekek) vegyes csapatokat állított össze. És indult a játék! Érdekes feladatok voltak, nemcsak a jó erőnlét, az ügyesség is döntő szerepet kapott. A gyerekek vidáman, és mindent beleadva oldottak meg ezeket! Minket pedagógusokat is nagy meglepetés ért, hogy azok a diákok, akik a szünetekben a játszótéren folyamatosan torzsalkodnak igazi csapattá váltak! Bíztatták, segítették egymást a piciket, a kevésbé ügyeseket és nagyon fontos figyeltek arra is, hogy betartsák a játékszabályokat! Kiemeltük a legjobb csapatot, de mindenki egyformán jutalomban részesült. A nagyon sportszerű gyerekek külön dicséretet kaptak.

A kézműves foglalkozások délután folytatódtak: külön-külön helyszíneken készíthettek a gyerekek papírból Betlehemet , karácsonyfa díszeket. Hajtogattak fenyőfát, és gyöngyből textilből varrhattak angyalkát.

Köszönöm minden kollégámnak a segítő munkát, amivel a program megvalósulhatott!

Tóthné Lehoczki Zsuzsa

További képek