Március 2021

Advent

Négy héten át tartó felkészülés a karácsonyi ünnepre.  Az advent az Úr megérkezésére való felkészülés időszaka, amikor a hívők újra átélik az Isten eljövetele utáni vágyódást és a megtérést, amelyet ez az esemény előkészít. Élvezzük ki az adventi időszakot, hisz szinte minden nap hoz valami tennivalót! Ha csak egy-két népi szokást betartunk, azzal is színesítjük a karácsonyi előkészületeket.

" Az a gyerek, aki az első hóesésre vár – jól várakozik, s már várakozása is felér egy hosszú-hosszú hóeséssel. Az, aki hazakészül, már készülődésében otthon van. Az, aki szeretni tudja azt, ami az övé – szabad, és mentes a birtoklás minden görcsétől, kielégíthetetlen éhétől-szomjától. Aki pedig jól várakozik, az időből épp azt váltja meg, ami a leggépiesebb és legelviselhetetlenebb: a hetek, órák percek kattogó, szenvtelen vonulását. Aki valóban tud várni, abban megszületik az a mélységes türelem, amely szépségében és jelentésében semmivel se kevesebb annál, amire vár. " ( Pilinszky János)

Adjunk szeretetünkből! Ez az, amiről az adventnek valójában szólni kellene ma és mindörökké!

A készülődés további képei