Október 2019

„Őszi napnak mosolygása

Őszi rózsa hervadása.

Őszi szélnek bús keserve

Egy-egy könny a szentelt helyre.

Hol megváltott – hősi áron –

Becsületet, dicsőséget

Az aradi tizenhárom.”    Ady Endre

1849. október 6-án végezték ki Aradon a magyar szabadságharc tizenhárom honvédtábornokát (Aulich Lajos, Damjanich János, Knézich Károly, Lachner György, Leininger-Westerburg Károly, Nagy-Sándor József, Pöltenberg Ernő, Török Ignác, Vécsey Károly, Dessewffy Arisztid, Kiss Ernő, Schweidel József és Lázár Vilmos) , Pesten pedig Batthyány Lajos grófot, az első magyar felelős kormány miniszterelnökét.

Október 4-én megemlékezést tartottunk az aradi vértanúak emléknapja alkalmából. Az ünnepi műsorban versekkel, prózai idézetekkel, dallal  mutatták be tanulóink a 13 aradi vértanút és a kivégzés körülményeit. A  diákokat Puskásné Rüll Anett és Vántus Ramóna készítette fel.