Köszöntjük a Magyar Katolikus Egyház Pécsi Egyházmegye fenntartásában működő Néri Szent Fülöp Katolikus Általános Iskola és Óvoda honlapján.

Kedves Látogató! 

Szeretettel köszöntöm iskolánk és óvodánk honlapján. Olyan információkat találhat itt, melyek sokat segíthetnek Önnek a tájékozódásban, a sokrétű tevékenységet folytató, családias légkörű intézményünk munkájának megismerésében. Célunk, hogy e honlap segítségével az aktuális híreket, történéseket a lehető leggyorsabban közzé tegyünk, illetve a legfontosabb információk mindig elérhetőek legyenek az érdeklődők számára.

Tartalmas böngészést kívánok! 

Király Péter intézményvezető

Tanulást segítő oldalak

Augusztus 2020
H K Sz Cs P Szo V
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

nfsztvega

Keress minket a Facebookon is!

 

Így emlékeztünk

                       „Őszi napnak mosolygása

                        Őszi rózsa hervadása.

                        Őszi szélnek bús keserve

                        Egy-egy könny a szentelt helyre.

                        Hol megváltott – hősi áron –

                        Becsületet, dicsőséget

                        Az aradi tizenhárom.”    Ady Endre

1849. október 6-án végezték ki Aradon a magyar szabadságharc tizenhárom honvédtábornokát (Aulich Lajos, Damjanich János, Knézich Károly, Lachner György, Leininger-Westerburg Károly, Nagy-Sándor József, Pöltenberg Ernő, Török Ignác, Vécsey Károly, Dessewffy Arisztid, Kiss Ernő, Schweidel József és Lázár Vilmos) , Pesten pedig Batthyány Lajos grófot, az első magyar felelős kormány miniszterelnökét.

Október 4-én megemlékezést tartottunk az aradi vértanúak emléknapja alkalmából. Az ünnepi műsorban versekkel, prózai idézetekkel, dallal  mutatták be tanulóink a 13 aradi vértanút és a kivégzés körülményeit. A  diákokat Puskásné Rüll Anett és Vántus Ramóna készítette fel.