Október 2019

Cigány nemzetiségi bemutató

Az idei tanévben iskolánk cigány nemzetiségi iskola lett. A népismeret, lovári nyelv tanulása közelebb viszi a gyerekeket kultúrájukhoz. Ezzel a rendezvénnyel zártuk az egész éves munkát, ízelítőt adva szülőknek, vendégeknek. Tóthné Lehoczki Zsuzsa köszöntötte a megjelenteket. Az elsősök énekeit, mondókáit, majd cigány nyelvű verseket hallhattunk a negyedikesektől. Fülöpné Pápai Melinda, anyuka, egy gyönyörű cigány mesét olvasott fel. Táncosok színesítették a programot, majd a Szimfóniások zenéltek, énekeltek, Nagy Norbert atya "vendégművészként" erősítette a csapatot. A gyerekek a műsor után az általuk készített punyával és bogdival kínálták a vendégeket és társaikat. Nagyon jól sikerült délelőtt, program biztosan hagyománnyá fog válni. Ezúton is köszönjük mindenkinek, aki bármilyen formában támogatta és segítette.