Május 2020

Keress minket a Facebookon is!

"Jóval tölti be az életemet" projekt

A "Jóval tölti be az életemet" projekt második foglalkozását 2019. december 7-én szombaton tartottuk . Szent Miklós életével, tetteivel ismerkedtek meg a gyerekek. Miután Somlyai Bea kolléganőm felolvasta a szentről szóló életrajzi adatokat, évszámokat, helyiségneveket tartalmazó történetet, megbeszéltük, értelmeztük, majd a gyerekek párokban, vagy egyénileg megoldották a feladatokat. A negyedikes lányok csoportja volt akik a leggyorsabban kiszámolták hány évvel ezelőtt született Szent Miklós. Minden korosztály számára készítettem, illetve gyűjtöttem feladatokat: szókereső játék, állítottam össze keresztrejtvényt, keresni kellett eltéréseket a képek között és sok rajzos, színezős játékos feladat is volt. Kollégáimmal nem győztük javítani a megoldott feladatlapokat. Munkánkat segítették cserkész fiatalok, ketten a Hittudományi Főiskoláról jöttek, egy fiú pedig középiskolás volt. A közel egy órás fejtörők megoldását mozgásos játékokkal zártuk, melyet a fiatalok vezettek. Ezután adventi készülődéssel folytatódott a délelőtt, ahol a zsibongóban egy-egy tanárnéni köré gyűlve különböző ajándékokat, díszeket készíthettek. A gyerekek lelkesedése a felnőttekre is átragadt, így a cserkész fiatalok és Demeter Boldizsár tanár úr (a Szimfónia Program tanára) is készített sókerámiából és magokból díszt, festett gyertyás képet…. A hangulatot fokozta, hogy téli, karácsonyi dalokat hallgattunk, énekeltünk. Mindenkinek jól esett a konyhásnénik által kínált tea. Újabb mozgásos játék után Schäffer Niki néni és az elsősök vezetésével zumbázott a társaság. Fáradtan, élményekkel tele raktunk rendet a zsibongóban és zártuk ezt a tartalmas napot!

Köszönöm Rattingné Fazekas Ano és Tasnádi Klári kolléganőmnek a feladatok összeállításában és készítésében nyújtott segítségét!

Tóthné Lehoczki Zsuzsa