Január 2020

Keress minket a Facebookon is!

Komlói Angyalbatyu

2019. december 18-án délelőtt a Komlói Kodály Zoltán Ének – zenei Katolikus Általános Iskola és Óvoda tanulói látogatták meg iskolánk alsó tagozatos tanulóit. A komlói Kodályos tanulók angyalbatyuval készültek a kicsiknek cserébe iskolánk színes műsorral kedveskedett a vendégeknek. Az első osztályos tanulók versekkel, dalokkal illetve a Szimfónia Programban résztvevő tanulóink egy kis karácsonyi koncertet adtak ajándékul. Köszönjük Tóthné Lehoczki Zsuzsanna és Schäffer Nikolett tanítónő munkáját.

Rotary Advent 2019.

Több éves hagyományhoz híven a 2019-es adventi időszakban is lehetőséget kapott tantestületünk, hogy 2 tanulót felterjesszen a 100.000 Ft-os jutalomra melyet a pécsi Rotary Club ajánlott fel intézményünk számára. Hosszas tanakodás után úgy döntöttünk, hogy idén az egyik díjat Nikolics Mária Olga 7. osztályos tanuló kapja, a másik díjat pedig Bogdán Renátó és Kalányos György 8. osztályos tanulók megosztva kapják. A díjak átadása a Széchenyi téren történt 2019. december 15-én és december 17-én. A díjak átadását követően iskolánk tanulói színes műsorral köszönték meg a Rotary Club felajánlását. Köszönjük Somlyai Beatrix és Schäffer Nikolett tanítónőnek illetve a Szimfónia Program zenetanárainak a gyerekek felkészítését.

Szívből Gratulálunk a díjazottaknak!

Király Péter  intézményvezető

"Jóval tölti be az életemet" projekt

A "Jóval tölti be az életemet" projekt második foglalkozását 2019. december 7-én szombaton tartottuk . Szent Miklós életével, tetteivel ismerkedtek meg a gyerekek. Miután Somlyai Bea kolléganőm felolvasta a szentről szóló életrajzi adatokat, évszámokat, helyiségneveket tartalmazó történetet, megbeszéltük, értelmeztük, majd a gyerekek párokban, vagy egyénileg megoldották a feladatokat. A negyedikes lányok csoportja volt akik a leggyorsabban kiszámolták hány évvel ezelőtt született Szent Miklós. Minden korosztály számára készítettem, illetve gyűjtöttem feladatokat: szókereső játék, állítottam össze keresztrejtvényt, keresni kellett eltéréseket a képek között és sok rajzos, színezős játékos feladat is volt. Kollégáimmal nem győztük javítani a megoldott feladatlapokat. Munkánkat segítették cserkész fiatalok, ketten a Hittudományi Főiskoláról jöttek, egy fiú pedig középiskolás volt. A közel egy órás fejtörők megoldását mozgásos játékokkal zártuk, melyet a fiatalok vezettek. Ezután adventi készülődéssel folytatódott a délelőtt, ahol a zsibongóban egy-egy tanárnéni köré gyűlve különböző ajándékokat, díszeket készíthettek. A gyerekek lelkesedése a felnőttekre is átragadt, így a cserkész fiatalok és Demeter Boldizsár tanár úr (a Szimfónia Program tanára) is készített sókerámiából és magokból díszt, festett gyertyás képet…. A hangulatot fokozta, hogy téli, karácsonyi dalokat hallgattunk, énekeltünk. Mindenkinek jól esett a konyhásnénik által kínált tea. Újabb mozgásos játék után Schäffer Niki néni és az elsősök vezetésével zumbázott a társaság. Fáradtan, élményekkel tele raktunk rendet a zsibongóban és zártuk ezt a tartalmas napot!

Köszönöm Rattingné Fazekas Ano és Tasnádi Klári kolléganőmnek a feladatok összeállításában és készítésében nyújtott segítségét!

Tóthné Lehoczki Zsuzsa

Mikulás ajándék

A Pécsi Roma Önkormányzat jóvoltából az óvodás gyermekek és az iskola tanulói Mikulás csomagot kaptak.

Köszönjük a Pécsi Roma Nemzetiségi Önkormányzatanak!